Nexus 6P eksplodował podczas ładowania

Pewien mieszkaniec Kanady poinformował na portalu Reddit o eksplozji swego smartfona. Urządzenie wybuchło podczas ładowania baterii i jest to pierwszy przypadek takiego zdarzenia dotyczący Nexusa 6P.

Wybuchające smartfony nie są niczym niezwykłym, zdarza się to bowiem dość często, jednak dotychczas takie zdarzenia jakość omijały produkty z rodziny Nexus, sprzedawane pod szyldem koncernu Google.Zawsze musi być jednak ten pierwszy raz i na nieszczęście trafiło to na pewnego mieszkańca Kanady, który opisał sprawę na portalu Reddit. Użytkownik ukrywający się pod pseudonimem yamz66 twierdzi, że jego kupiony 1 listopada 2015 roku Nexus 6P eksplodował w środku nocy, gdy był podpięty do ładowarki.

Około 3.00 nad ranem obudził go głośny dźwięk, a następnie nas smartfonem pojawiła się smuga dymu, zaś jego obudowa zaczęła się jarzyć oraz iskrzyć. Użytkownik zapewnia, że korzystał z oficjalnej ładowarki Google z kablem USB-C, nie zmieniał też baterii.

Nie wiadomo co jest przyczyną pożaru. Wcześniej pojawiały się jednak doniesienia, że znaczna część przewodów USB-C obecnych na rynku, nie spełnia żadnych standardów i jest niebezpieczna. Ale skoro był to kabel dostarczony przez producenta, to raczej nie on jest winowajcą.

Google oczywiście wymieniło sprzęt na nowy i teraz zbada zniszczone urządzenie.

Źródło: Reddit.comYou may also like...