Nexus Player wycofany z Google Play

Start pierwszej konsoli koncernu Google nie był szczególnie udany. Urządzenie pojawiło się w tym tygodniu w Google Play i zaraz stamtąd zniknęło, gdyż okazało się, że Nexus Player nie posiada zgody FCC, którą muszą otrzymać wszystkie urządzenia z łącznością bezprzewodową.

Kilka dni temu swą premierę miał Nexus Player, najnowsza konsola koncernu Google bazująca na Androidzie i podłączana bezpośrednio do telewizora. Niestety okazało się, że amerykański gigant nie dopilnował wszystkich zezwoleń, gdyż Nexus Player nie posiada zgody Federalnej Komisji ds. Komunikacji i został na razie wycofany ze sklepu Google Play. Bez niej nie może być sprzedawany na amerykańskim rynku, więc musi teraz takową uzyskać.

Nexus Player to urządzenie typu set-top-box, a więc nie jest to bezpośredni konkurent dla Ouya, które służy tylko do gier. Produkt koncernu Google to multimedialny komputer wyposażony w 1,8 GHz czterordzeniowy procesor Intel Atom oraz 802.11ac 2×2 (MIMO) Wi-Fi. Jest w nim także wejście HDMI służące do podłączenia telewizora. Służy więc strumieniowaniu filmów z urządzeń mobilnych lub komputerów oraz pozwala bawić się grami, do których służy opcjonalny kontroler.

Urządzenie kosztuje 99 dolarów, a 49 dolarów musimy zapłacić za kontroler, jeśli Nexus Player ma służyć nam do zabawy.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...