Nie będzie następcy PS Vita

Sony nie ma szczęścia do konsol przenośnych. Najpierw porzuciło PSP tuż po pojawieniu się w sprzedaży PlayStation 3, zostawiając użytkowników na lodzie, a potem powtórzyło ten numer z PS Vitą, która poszła w odstawkę po debiucie PS4. Więcej przenośnych konsol już nie będzie.

Wygląda na to, że japoński koncern wreszcie zaczął uczyć się na swych błędach i nie zamierza już więcej wprowadzać na rynek nowego modelu konsoli przenośnej. PS Vita będzie więc ostatnim handheldem tej japońskiej marki, co jest zresztą bardzo rozsądnym pomysłem, gdyż w czasach gdy rynkiem gier mobilnych rządzą smartfony, dedykowana konsola nie ma racji bytu.

Shuhei Yoshida podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi wyjaśnił, że klimat jest obecnie niesprzyjający dla następcy PS Vity, więc firma nie zamierza już więcej inwestować pieniędzy w tego typu sprzęt.

Ten niesprzyjający klimat to oczywiście kompletne zlekceważenie nabywców tej platformy i całkowity brak interesujących gier. Sony wypuściło na nią tylko kilka tytułów własnej produkcji, a potem całkowicie o niej zapomniało. Kto więc popełnił ten błąd i stał się właścicielem PS Vity, mógł bawić się głównie tytułami firm trzecich i grami niezależnymi, a nie tego oczekuje się po konsoli przenośnej, za którą płaci się ciężką kasę.

Źródło: Geek.com

You may also like...