Nie musimy już instalować EVE Online; tytuł działa w przeglądarce

CCP Games postanowiło ułatwić wszystkim fanom EVE Online, zabawę popularną grą. Od teraz ten kosmiczny tytuł nie potrzebuje już klienta gry, gdyż wystarczy przeglądarka.

Aby bawić się jakąś grą komputerową, musimy pobrać na nasz dysk całkiem sporą ilość plików, a następnie je zainstalować. Zwykle jest to kilkadziesiąt, a czasem ponad 100 gigabajtów danych, co w zależności od posiadanego łącza internetowego może potrwać nawet kilkanaście godzin.

Na szczęście niektórzy producenci wychodzą naprzeciw potrzebom graczy i oferują swe tytuły w streamingu. Tak właśnie zrobiło studio CCP Games, odpowiedzialne za popularny kosmiczny space-sim EVE Online. Firma poinformowała właśnie o stworzeniu EVE Anywhere, specjalnej platformy umożliwiającej streaming wspomnianej gry i możliwość zabawy z poziomu przeglądarki. Co więcej, opcja dostępna jest dla wszystkich graczy, a nie tylko subskrybentów płatnej platformy Omega. CCP do jej obsługi wykorzystało technologię Intela i serwery o wysokiej pojemności.

Jedyne czego potrzebujemy to przeglądarka internetowa np., Chrome, Edge, Safari lub Firefox, a także łącze internetowe o przepustowości 25 Mbps. EVE Anywhere w tej chwili dostępne jest w USA, a także wybranych krajach europejskich, jak Niemcy, Szwajcaria oraz Wielka Brytania. Jeszcze w tym roku platforma pojawi się także w innych krajach Starego Kontynentu.

Nowa opcja może być przydatna dla fanów EVE Online, umożliwiając im szybkie zajrzenie do gry, aby sprawdzić np. ceny surowców, gdy są akurat poza domem. Platforma może zaoferować możliwość przetestowania tytułu osobom posiadającym starszy i mniej wydajny sprzęt.

EVE Online

Źródło

You may also like...