Nintendo kończy produkcję Wii U

Koncern Nintendo już w najbliższy piątek ostatecznie pożegna konsolę Wii U. Jej produkcja w tym dniu zostanie zakończona i od tego momentu sprzedawane będą jedynie zapasy magazynowe.

Nintendo na poważnie przygotowuje się do premiery najnowszej konsoli Nintendo Sitch, która kilka dni temu została oficjalnie zaprezentowana. Japoński koncern musi zwolnić moce produkcyjne i powierzchnię magazynów, dlatego oficjalnie kończy produkować Wii U.Produkcja wspomnianej konsoli zakończy się oficjalnie już 4 listopada. Dodam, że z raportu opublikowanego 30 września wynika, że sprzedano dotychczas 13,6 mln tych urządzeń, a oficjalna premiera odbyła się w listopadzie 2012 roku. Wyniki sprzedaży jak widać nie są szczególnie imponujące, jak na czteroletnią obecność na rynku.

Początkowo wprawdzie sprzęt sprzedawał się nieźle, ale szybko okazało się, że nie ma graczom wiele do zaoferowania, stąd też tak słabe zainteresowanie. Poza tym jak na współczesne standardy, konsola miała bardzo niską wydajność, odstając od rywali w postaci Xboxa One i PlayStation 4, a to odbijało się na jakości i atrakcyjności wydawanych gier.

Źródło: Eurogamer.net

You may also like...