Nintendo naruszyło patent na 3D

W Nowym Jorku federalna ława przysięgłych uznała, że Nintendo naruszył patent na 3D z jej podręcznej konsoli 3DS.

W wyniku postępowania sądowego, gigant gier wideo został skazany na 30,2 miliony dolarów grzywny odszkodowawczej. Pozew został złożony pierwotnie z powrotem w 2011 roku przez Seijiro Tomita, który nie był obecny na rozprawie.Wynalazca Seijiro Tomita jest pracownikiem Sony posiadając patent związany z technologią 3D do wyświetlania multimediów bez użycia okularów 3D, główna cecha Nintendo 3DS. Według Tomita, Nintendo używał tą technologię do tego urządzenia, co prowadzi do pozwu. Obrady miały miejsce w U.S. District Court na Manhattanie.

Nintendo zakwestionował roszczenie, z obroną adwokata Scotta Lindvalla argumentując, że firma nie wykorzystuje “kluczowe aspekty” wynalazcy patentu. W 2003 roku cytowane spotkanie przez Tomita, który zajął miejsce z pracownikami Nintendo, był tylko jednym z wielu, których gigant gier wideo miał dostawców technologii 3D, według Lindvalla.

Ostatecznie ława przysięgłych opowiedziała się za Tomitą, przyznając mu znaczne odszkodowania za naruszenia. Taki werdykt był chwalony przez adwokata Tomity, Joe Diamante: “Jesteśmy wdzięczni ławie przysięgłym ich staranności i ciężkiej pracy. To był zaszczył reprezentować pana Tomita i chronić jego wynalazek.”

Źródło: SlashGear

You may also like...