Nintendo Switch doczeka się konwersji gry Warframe

Posiadacze konsoli Nintendo Switch już niebawem zagrają w niezwykle popularną strzelankę zatytułowaną Warframe. Jej twórcy potwierdzili właśnie konwersję na nową platformę.

Warframe to obecnie jeden z najpopularniejszych shooterów na rynku, którego graczy można liczyć w milionach. Wkrótce baza użytkowników tytułu znacznie wzrośnie, gdyż potwierdzono właśnie jego konwersję na konsolę Nintendo Switch.

Odpowiedzialna za grę firma Digital Extremes nie poinformowała wprawdzie kiedy możemy spodziewać się premiery. Wiemy natomiast, że przeniesieniem tytułu na konsolę Nintendo zajmie się firma Panic Button. To te same studio, które ma już na koncie konwersje gier Doom, Wolfenstein II: The New Colossus oraz Rocket League. Wersje przeniesione na Nintendo Switch cieszą się dużym zainteresowaniem, choć ze względu na ograniczenia techniczne konsolki, nieco się od oryginałów różnią. Panic Button zapewnia jednak, że zrobi wszystko, by konwersja nowego shootera była jak najwierniejsza pierwowzorowi.

Dodam tylko, że Warframe ukazało się na rynku w 2013 roku na PC oraz PS4, a rok później pojawiła się także edycja dla Xboxa One. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych tytułów platformy Steam, oferujący graczom duży otwarty świat oraz elementy RPG. Jest także rozbudowany system personalizacji pancerzy obraz uzbrojenia.

Warframe

Źródło: Ign.com

You may also like...