iPhone X może wkrótce zniknąć z rynku

Apple może chcieć zrobić miejsce dla trzech nowych smartfonów, które pojawią się w tym roku. Analitycy z BlueFin Research sądzą więc, że koncern zakończy produkcję modeli iPhone X oraz iPhone SE.

Już wcześniej słyszeliśmy doniesienia sugerujące, że najdroższy iPhone może zniknąć z rynku. Coś może być na rzeczy, gdyż podobny scenariusz zapowiadają analitycy z firmy BlueFin Research. Ich zdaniem, produkcja modelu iPhone X może się niebawem zakończyć. To samo czeka również budżetowy model iPhone SE wprowadzony na rynek kilka lat temu.

Oczywiście nie jest to oficjalna informacja, lecz jedynie prognozy analityków. Trzeba jednak pamiętać, że firma we wrześniu wprowadzi do sprzedaży następcę iPhone’a X, który trafi do sklepów wraz z dwoma pozostałymi modelami. Dalsza produkcja obecnego modelu nie ma większego sensu. Podobnie jest w przypadku budżetowego smartfona, który być może wkrótce doczeka się następcy.

BlueFin Research przygotowało już założenia planu sprzedaży nowych modeli. Apple liczy bowiem na to, że wprowadzone w telefonach ulepszenia zwiększą zainteresowanie klientów. Analitycy uważają więc, że w czterech następujących po sobie kwartałach, sprzeda się odpowiednio 20, 60, 45 i 40 mln sztuk nowych urządzeń. Prognozują też, że największym zainteresowaniem może cieszyć się największy iPhone X Plus, a na drugim miejscu uplasuje się budżetowa wersja, wyposażona w mniej funkcji.

Pamiętajmy jednak, że to tylko prognozy analityków, nie zaś oficjalny komunikat firmy z Cupertino.

iPhone X

Źródło: Barrons.com

You may also like...