Zamek Kwikset Halo Touch otworzymy naszym palcem

Technologia biometryczna wkracza do elektronicznych zamków. Na CES 2020 firma Kwikset pokazała nowy model Halo Touch, wyposażony w czytnik odcisków.

Inteligentne, elektroniczne zamki do drzwi dostępne są w sprzedaży już od kilku lat, oferując bezpieczeństwo i wygodę. Ich zaletą jest brak konieczności noszenia ze sobą fizycznego klucza, który łatwo zgubić. Zastępuje go cyfrowy klucz, który możemy łatwo udostępniać. Dodatkowo zyskujemy możliwość sprawdzenia kto i kiedy korzystał z naszego zamka.

Producenci takich zamków coraz częściej wyposażają je w technologie biometryczne. Na trwających w Las Vegas targach elektroniki użytkowej mieliśmy okazję zobaczyć kilka takich zamków, a jeden z nich prezentowano na stoisku Netatmo. Podobny produkt w swej ofercie ma również firma Kwikset.

Producent zaprezentował model Halo Touch, który prezentuje się bardzo minimalistycznie. Zamek można otworzyć standardowym kluczem, ale również odciskiem palca. Umożliwia to czytnik zlokalizowany w górnej części obudowy. Zamek może przechowywać w pamięci do 100 odcisków palców lub 50 użytkowników. Oznacza to, że jeśli mamy dużą rodzinę i spore grono przyjaciół, możemy każdemu z nich zapewnić wygodny dostęp do naszego domu.

Dodatkową zaletą sprzętu jest przechowywanie wszystkich odcisków bezpośrednio w samym zamku, nie zaś w internetowej chmurze. Minimalizuje to ryzyko wpadnięcia ich w ręce hakerów oraz włamania do naszego domu.

Zamek komunikuje się z domową siecią WiFi, a producent zapewnia, że jego instalacja jest bardzo prosta i można ją wykonać samemu. Sprzęt współpracuje także z cyfrowymi asystentami Amazon Alexa oraz Google Assisant. Użytkownik może więc łatwo włączyć zamek do systemu inteligentnego domu i kontrolować go za pomocą komend głosowych.

Halo Touch

Źródło

You may also like...