Netatmo prezentuje inteligentny zamek do drzwi

Stoisko Netatmo na targach CES 2020, pełne jest nowych rozwiązań dla domu. Firma pokazała tam m.in., bardzo ciekawy inteligentny zamek do drzwi oraz klucze, wykorzystujące nietypowe rozwiązania.

Kilkanaście lat temu, dostęp do naszych mieszkań i domów, zapewniały nam wyłącznie fizyczne klucze. Dziś takie rozwiązania powoli odchodzą w przeszłość, zastępowane nowoczesnymi technologiami. Dzięki elektronicznym zamkom, możemy dostać się do domu za pomocą kodu PIN, odcisku palca lub smartfona. Nie każdy jednak lubi takie rozwiązania i jest wiele osób, preferujących bardziej tradycyjne rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że nie muszą być pozbawione nowoczesnych technologii.

Podczas targów CES 2020, firma Netatmo pokazała na swym stoisku inteligentny zamek oraz klucze, które mogą zainteresować wiele osób. Zamek zadowoli nie tylko gadżeciarzy, ale też tradycjonalistów. Można go bowiem otworzyć za pomocą aplikacji mobilnej, ale również fizycznego klucza.

Inteligentny zamek otwierany kluczem

Nie jest to jednak typowy klucz, gdyż korzysta z technologii NFC, działając na zasadzie zbliżeniowej. Jest to elektroniczne urządzenie, więc choć wygląda normalnie, to jeśli klucz zgubimy, można go łatwo usunąć z systemu. W ten sposób nawet jeśli ktoś nam go ukradnie, to i tak nie dostanie się do mieszkania. Analogicznie, można przypisać do zamka wiele nowych kluczy, rozdając je rodzinie oraz znajomym. Możliwe jest także przypisanie jednego klucza do kilku zamków, więc nie musimy nosić ze sobą wielu kluczy niszczących kieszenie.

Zamek wyposażony jest w akcelerometr, który wykrywa wibracje związane z ewentualną próbą włamania. Użytkownik posiada dostęp do historii korzystania z drzwi wejściowych poprzez aplikację. Gdy znajduje się w zasięgu połączenia Bluetooth zamka, może sprawdzić czy nie doszło do próby sforsowania drzwi. Bateria wystarczy natomiast na dwa lata działania sprzętu. Jeśli się wyczerpie, wówczas możemy skorzystać z przewodu USB, by awaryjnie go otwierać do momentu wymiany baterii.

Zaletą Netatmo Smart Door Lock jest też brak współpracy z internetem, co zapobiega wyciekowi informacji i eliminuje ryzyko włamania. Nie potrzebuje też żadnej usługi subskrypcyjnej. Inteligentny Zamek jest kompatybilny z Apple HomeKit. Użytkownik może tworzyć spersonalizowane scenariusze działania z innymi urządzeniami w domu podłączonymi do systemu. Można na przykład ustawić automatyczne włączanie światła po otwarciu drzwi.

Niestety producent nie ujawnił na razie ile trzeba będzie zapłacić za opisany zamek.

inteligentny zamek

Źródło

You may also like...