Producent papieru toaletowego prezentuje łazienkowe innowacje

Charmin pokazało w Las Vegas kilka ciekawych gadżetów do naszych łazienek. Jednym z nich jest robot RollBot, który w razie potrzeby dostarczy rolkę świeżego papieru toaletowego.

Na pewno każdy z Was choć raz miał do czynienia z sytuacją braku papieru toaletowego w domowej łazience. Siadacie wygodnie na sedesie, by załatwić potrzebę i pod koniec spostrzegacie, że w podajniku znajduje się już tylko kartonowa tutka. Pół biedy gdy pod ręką jest świeża rolka, ale często znajdują się one w innym miejscu domu i wówczas pojawia się problem. Nie pójdziemy przecież po papier mając gacie wokół kostek i strasząc domowników widokiem gołego tyłka.

Rozwiązanie tego problemu pokazała na targach CES 2020, firma Charmin specjalizująca się w produkcji papieru toaletowego. Na swym stoisku zaprezentowała robota o nazwie RollBot, którego zaprojektowano specjalnie do takich sytuacji. Maszyna kontrolowana za pomocą smartfona, dostarczy nam świeżą rolkę i nie będziemy już musieli prosić rodziny, współlokatora lub partnera o jej dostarczenie.

To nie jedyny ciekawy gadżet jaki stworzyła firma Charmin, gdyż kolejnym jest SmellSense. Zapewne wielokrotnie zdarzyło się Wam wejść po kimś do toalety i natychmiast wybiec z powodu nieprzyjemnego zapachu. Takie sytuacje wbrew pozorom nie są rzadkością, dlatego SmellSense może się bardzo przydać. Jest to sensor rejestrujący zapach, który da nam znać, czy można już bezpiecznie wejść do łazienki.

Ostatnią z nowości jest V.I.Pee, wykorzystujący rzeczywistość wirtualną oraz gogle Oculus Rift S. Jest to technologia, dzięki której udając się do łazienki w czasie koncertu lub innego wydarzenia, nie stracimy ani sekundy.

Powyższe gadżety są na razie tylko konceptem i nie wiadomo czy Charmin zdecyduje się wprowadzić je do seryjnej produkcji. Projekty są jednak bardzo interesujące.

RollBot

Źródło

You may also like...