Notch w iPhone SE 2 potwierdzony przez ochronne szkło

Wiemy już na pewno, że następca budżetowego smartfona Apple będzie posiadał notcha. W sieci pojawiło się bowiem zdjęcie szkła ochronnego potwierdzające, że ekran iPhone SE 2 będzie miał ten niezbyt lubiany element.

Kilka tygodni temu informowałem, że następca modelu iPhone SE będzie bardzo podobny do flagowego iPhone X. Chodzi o notcha, którego według plotek miałby posiadać nadchodzący smartfon. Plotki okazują się być prawdziwe, gdyż potwierdza je zdjęcie szkła ochronnego dla tego modelu, które pojawiło się w sieci.

Opublikował je na swym Twitterze Sonny Dickson, który specjalizuje się w publikowaniu przecieków dotyczących sprzętu Apple. Na poniższym zdjęciu mamy szkła hartowane do dwóch modeli smartfonów amerykańskiej firmy, dzięki czemu można porównać szerokość wcięcia. To po lewej należy właśnie do modelu iPhone SE 2, natomiast te z prawej pochodzi z iPhone’a X.

Oznacza to, że następca budżetowego smartfona będzie mieć wyświetlacz rozciągający się na cały przedni panel obudowy. Widać jednak, że notch w tym sprzęcie jest znacznie mniejszy, co zostawia niewiele miejsca na wyposażenie, które się w nim znajdzie. Oczywiście to nie powinno być problemem, gdyż budżetowy telefon będzie mieć znacznie mniej sensorów niż flagowy model. Większe wcięcie nie jest zapewne potrzebne.

Miejmy nadzieję, że więcej szczegółów poznamy już podczas konferencji WWDC 2018. Nie jest to jednak takie pewne, gdyż według niedawnych doniesień, Apple nie zamierza tam pokazywać żadnego nowego sprzętu.

iPhone SE 2

Źródło: Twitter.com

You may also like...