iPhone SE 2 będzie podobny do iPhone X

Znamy już coraz więcej szczegółów technicznych budżetowego modelu iPhone SE 2. Z najnowszych przecieków wynika, że za sprawą wcięcia w górnej części ekranu będzie podobny do iPhone X.

Od pewnego czasu mówi się, że Apple przypomniało sobie o budżetowym smartfonie sprzed dwóch lat i zamierza w tym roku wprowadzić na rynek jego następcę. Najnowsze przecieki wskazują, że iPhone SE 2 będzie bardzo interesującym urządzeniem.

Apple od kilu lat eksperymentowało z pomysłem budżetowego iPhone’a, który miałby zapewnić firmie klientów w segmencie tańszych modeli. Taką próbą był iPhone SE, którego wprowadzono na rynek w 2016 roku. Była to okrojona wersja iPhone’a 6s, wyposażona w nieco mniejszy wyświetlacz oraz gorszą przednią kamerę. Pomysł chyba nie do końca się sprawdził, gdyż telefon odszedł w zapomnienie i wydawało się, że został na dobre porzucony.

Niedawno pojawiły się jednak plotki sugerujące, że w tym roku pojawi się następca. Z najnowszych doniesień wynika, że iPhone SE 2 może być bardzo interesującym sprzętem. Przecieki ujawnione przez OnLeaks sugerują bowiem, że smartfon będzie mieć notcha, czyli charakterystyczne wcięcie w górnej części ekranu jak ma iPhone X (sprawdź aktualne ceny). Będzie ono jednak nieco inne, bo choć zachowa kształt, to ma być mniejsze z racji skrywania innych podzespołów.

Naturalnie można w te doniesienia nie wierzyć, lecz obecność notcha sugeruje także jeden z producentów etui do smartfonów. Prócz wcięcia, producent twierdzi również, że nowy smartfon będzie mieć ekran rozciągający się na całą szerokość obudowy smartfona. Takie firmy z reguły posiadają dokładne wymiary nowych urządzeń, aby mogły odpowiednio wcześnie przygotować akcesoria.

Wkrótce dowiemy się jak faktycznie będzie wyglądał nowy sprzętu. Nie można bowiem wykluczyć, że zostanie pokazany na konferencji Apple WWDC 2018, która odbędzie się w dniach 4-8 czerwca.

iPhone SE 2

iPhone SE 2

Źródło: Slashgear.com

You may also like...