Microsoft wymieni wadliwe Surface Pro 4

Producent wreszcie poczuł się w obowiązku naprawić największą wadę laptopów Surface Pro 4. Firma zapowiedziała program wymiany sprzętu z powodu usterki ekranów, które migotają, utrudniając korzystanie z urządzenia.

Wady fabryczne zdarzają się praktycznie w każdym sprzęcie, ale kluczową kwestią jest to, jak szybko producent je zlikwiduje. Niestety nie zawsze odbywa się to szybko i sprawnie, tak jak w przypadku laptopa Surface Pro 4.

Popularny sprzęt pojawił się w sprzedaży w 2015 roku i od samego początku sprawiał użytkownikom poważny problem. Jego największą wadą było nadmiernie migotanie ekranu, które utrudniało korzystanie z laptopa.

Microsoft twierdzi, że tylko niewielki procent urządzeń trapi ten problem, ale nadal nie jest w stanie go rozwiązać. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że koncern próbował to zrobić. Firma wypuściła sporo aktualizacji firmware’u oraz sterowniki, ale nie przyniosło to spodziewanego efektu.

Amerykański gigant postanowił więc uruchomić oficjalny program wymiany wadliwego sprzętu, dotkniętego przez ten problem. Każdy egzemplarz Surface Pro 4 posiadający te wadę, został objęty aż trzyletnią gwarancją. Jeśli więc w tym czasie wada się objawi, urządzenie zostanie za darmo wymienione na sprawny egzemplarz. Firma zapewnia też, że zwróci pieniądze użytkowników, którzy po upływie gwarancji z własnej kieszeni zapłacili za wymianę wyświetlacza.

To powinno udobruchać klientów narzekających na słabą obsługę serwisową. Jeśli natomiast chcielibyście kupić ten laptop, to znajdziecie go w tych sklepach.

Surface Pro 4

Źródło: Theverge.com

You may also like...