Drony pomogą ulepszyć Apple Maps

Apple ma kilka nowych pomysłów, które pozwolą ulepszyć usługę Apple Maps. Firma oprócz wysłania na ulicę samochodów z kamerami, zamierza wykorzystać w tym celu również drony.

Jakiś czas temu Apple postanowiło rywalizować z Google Maps i stworzyło własną aplikację nawigacyjną o nazwie Apple Maps. Produkt firmy z Cupertino nie może się jednak równać z konkurencyjną usługą i od początku oferował usługę znacznie gorszej jakości. Szczególnie w kwestii dokładności dostarczanych map, które nie zawsze prowadziły tam gdzie trzeba.

Apple postanowiło więc ostro wziąć się za usprawnienie usługi i poprawić dokładność map. Kilka tygodni temu informowałem, że firma zamierza wysłać na ulice miast samochody wyposażone w kamery, które będą rejestrować otoczenie, uwzględniając nowe trasy oraz przebudowy już istniejących. Teraz amerykański koncern wymyślił coś innego. Media donoszą bowiem, że zamierza wykorzystać drony.

Firma wydała oświadczenie, w którym potwierdza te doniesienia. Wyjaśnia w nim, że chce połączyć ze sobą zdjęcia powietrzne oraz naziemne, by w ten sposób usprawnić działanie Apple Maps. Rzecznik koncernu wyjaśnił, że już wkrótce w określonych obszarach rozpocznie się proces wykonywania zdjęć z powietrza z wykorzystaniem dronów.

Oczywiście rozwiewa od razu obawy o naruszanie prywatności. Zapewnia, że tablice rejestracyjne oraz twarze ludzi uwiecznionych na zdjęciach, zostaną specjalnie zamazane, aby nie dało się ich rozpoznać.

Apple Maps

Źródło: Ft.com

You may also like...