Ta lodówka działa już 85 lat!

Jeszcze kilkanaście lat temu można było kupić sprzęt elektroniczny lub AGD, co do którego mieliśmy pewność, że nie zepsuje się nam po kilku miesiącach. Dziś jest to wolna amerykanka i praktycznie wszystko psuje się przed upływem gwarancji.

Dlatego wielu z nas chciałoby powrotu dawnych czasów, kiedy to sprzęt produkowało się z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Pralki, lodówki, telewizory – 20-30 lat niemalże bezawaryjnej pracy nie było w tej branży niczym niezwykłym.

W Stanach Zjednoczonych kiedyś także produkowało się wytrzymały sprzęt, a dowodem na to jest lodówka General Electric, kupiona przez Marka Vaila oraz Jane Gaylean mieszkających w Montgomery w stanie Nowy Jork. Lodówkę nabyto około roku 1929 za 300 dolarów (dziś jest to odpowiednik 4,2225 dolarów) i do tej pory pracuje ona bez większego problemu. Co prawda brakuje w niej tak przydatnych funkcji jak automatyczne odmrażanie, czy systemów dbających o zachowanie odpowiedniej wilgotności, ale działa bez awarii, czego nie da się powiedzieć o współczesnym sprzęcie.

85 lat to niezły wynik, ale i tak daleko mu do najstarszego działającego zegara, wpisanego do Księgi Rekordów Guinessa. Zegar wyprodukowany w 1386 roku nadal wskazuje czas.

Źródło: Huffingtonpost.com

You may also like...

3 komentarze

  1. jasu pisze:

    Temu Panu chyba Ubik się skończył można kupić w każdej drogerii gratis 2 puszki za jedyne 12.50 dolara.

  2. Marcin Szumański pisze:

    W niektórych polskich domach wciąż można napotkać działające, ponad trzydziestoletnie lodówki Mińsk 🙂

  3. Darek pisze:

    Moja lodówka ma co prawda nieco ponad 30 lat (i własnie jest to Mińsk :), ale nadal działa.