Premiera Huawei nova 3 jeszcze w tym miesiącu

W drugiej połowie bieżącego miesiąca odbędzie się prezentacja najnowszego smartfona Huawei nova 3. Jest to model ze średniej półki, choć oferujący całkiem niezłe wyposażenie.

Już za kilka dni, chiński gigant pokaże w Shenzhen swój najnowszy smartfon Huawei nova 3. Jego publiczną prezentację zaplanowano na 18 lipca, natomiast rynkowa premiera odbędzie się już 28 lipca i najpierw telefon pojaw się w sprzedaży na Filipinach.

Nova 3 jest smartfonem skierowanym do klienta, który nie dysponuje zbyt dużym budżetem. Ale równocześnie chciałby sprzęt, który zapewniłby mu płynność działania aplikacji oraz robił niezłe zdjęcia. Model ten powinien całkowicie spełniać te warunki, na co wskazuje jego specyfikacja techniczna.

Telefon zaoferuje 6,3″ ekran LCD o rozdzielczości Full HD+ oraz proporcjach wyświetlacza wynoszących 19:9. Na razie dokładnie nie wiadomo co znajdzie się pod maską, gdyż w tej kwestii pojawiają się sprzeczne informacje. Chińska TENAA sugeruje ośmiordzeniowego Kirina 659 taktowanego zegarem 2,3 GHz, jednak inne źródła wskazują na procesor Kirin 710. Pamięci RAM będzie natomiast 6 GB, zaś użytkowej 64 lub 128 GB, w zależności od wersji smartfona.

Główny aparat jest podwójny i posiada 16 MP + 24 MP matryce, a sterowany jest przez sztuczną inteligencję. Przedni aparat także ma dwa sensory, mianowicie 24 MP i 2 MP, co pozwala tworzyć m.in., efekt bokeh.

Duży smartfon musi mieć pojemną baterię. W Huawei nova 3 nie jest ona jednak zbyt duża, gdyż jej pojemność wynosi 3650 mAh. Wyposażono ją natomiast w technologię Super Charge, dzięki której w 30 minut naładuje się do 50%. Do wyboru będą też trzy wersje kolorystyczne, ale cena na razie nie jest znana.

Huawei nova 3

Huawei nova 3

Źródło: Weibo.com

You may also like...