Znamy szczegóły GPU procesora Exynos 9820

Ice Universe ujawnił szczegóły jednostki graficznej procesora Exynos 9820. Ten układ znajdzie się na pokładzie najnowsze smartfona Galaxy S10.

Jak wiadomo, smartfony z rodziny Galaxy S oferowane są z dwoma rodzajami procesorów, mianowicie Snapdragonem oraz Exynosem. Nadchodzący Galaxy S10 nie będzie w tej kwestii, a jego europejska wersja zostanie wyposażona w układ Exynos 9820.

W tej chwili niewiele na jego temat wiadomo, ale dzięki przeciekom nasza wiedza na jego temat staje się coraz bogatsza. Kolejne informacje dostarczyło chińskie źródło przecieków Ice Universe, ujawniając kilka detali dotyczących układu graficznego, jaki znajdzie się na jego pokładzie.

Według źródła będzie to jednostka Mali-G76 MP18, która została zapowiedziana w maju tego roku. Jest to pierwszy układ Mali, który będzie produkowany w procesie technologicznym 7 nm, a jego wytwarzaniem zajmie się tajwańska firma TSMC. Układ będzie mieć 18 rdzeni, czyli tyle samo co Mali G72 z Exynosa 9810. Choć ich liczba pozostanie taka sama, to rdzenie będą mieć wyższą wydajność i mniejsze zużycie energii.

Oczywiście na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, by dało się stwierdzić jak przełoży się to na wydajność układu, ale niemal na pewno będzie on szybszy od swego poprzednika.

Exynos 9820

Źródło: Weico.cc

You may also like...