Bugatti Divo powrotem do korzeni francuskiej marki

Francuska marka Bugatti zapowiada całkowicie nowe auto sportowe. Model nazywa się Bugatti Divo i zostanie pokazany światu już 24 sierpnia, podczas imprezy Monterey Car Week.

Chiron już wkrótce przestanie być najnowszym modelem hipersportowego auta skonstruowanego przez Bugatti. Francuska marka pracuje obecnie nad zupełnie nowym pojazdem, którego zaprezentuje światu już w przyszłym miesiącu. Bugatti Divo ma być prawdziwym powrotem do korzeni.

Dzisiejsze samochody sportowe tworzą przede wszystkim księgowi, a maszynowa produkcja takich pojazdów, zabija ich dusze. Owszem, osiągi i właściwości jezdne takich samochodów stoją na wysokim poziomie, jednak otrzymujemy pojazd, który poza zastosowaną technologią, w zasadzie niewiele różni się od produktów konkurencji. Bugatti chce to zmienić i pracuje nad zupełnie nowym modelem o nazwie Divo. Firma chce powrócić do czasów gdy mistrzowie rzemiosła budowali na zamówienie bogatych klientów pojazdy o unikalnym wzornictwie. Dlatego zamierza wykorzystywać istniejące podwozia, wyposażając je w niestandardowe nadwozia własnych projektów.

Przykładem nowej strategii będzie właśnie Bugatti Divo. Jego nazwa pochodzi od Albert Divo, francuskiego kierowcy, którzy w aucie Bugatti dwukrotnie zwyciężył w górskim wyścigu Targa Florio, organizowanym pod koniec lat 20-tych ubiegłego wieku.

Pojazd ma przywrócić koncepcję na super ekskluzywny pojazd zbudowany w niewielkiej liczbie egzemplarzy, który będzie błyskawicznie pokonywał zakręty. Jej zastosowanie pozwoliło zbudować auto lżejsze od Chirona, które będzie także miało znacznie większy docisk i generowało wyższe przeciążenia na zakrętach. Firma zapewnia też, że hipersamochód zapewni znacznie lepsze właściwości jezdne.

Bugatti Divo powstanie w zaledwie 40 egzemplarzach, więc będzie samochodem niezwykle ekskluzywnym. Każdy egzemplarz kosztować ma 5 mln euro, ale można założyć, że mimo wysokiej ceny wszystkie sprzedadzą się w błyskawicznym tempie.

Szczegóły techniczne nowego samochodu poznamy już 24 sierpnia, podczas imprezy Monterey Car Week.

Bugatti Divo

Źródło: Slashgear.com

You may also like...