Netflix wprowadza inteligentne pobieranie. Seriale ściągną się same

Netflix wprowadza nową funkcję, która ułatwi oglądanie seriali. Opcja inteligentnego pobierania sama zadba o dostarczenie nam kolejnych odcinków.

Netflix już w 2016 wprowadził funkcję pobierania treści na dysk urządzenia, by użytkownik mógł oglądać filmy i seriale w dogodnym dla siebie czasie. Dzięki temu do korzystania z usługi niepotrzebne jest stałe łącze internetowe. A dodatkowo użytkownik może łatwiej zarządzać dostępnymi treściami, gdyż doskonale wie, które odcinki już obejrzał, a które jeszcze pozostały.

Platforma zamierza jednak tę kwestię ułatwić, wprowadzając funkcję inteligentnego pobierania. Dzięki nowej opcji, użytkownik nie musi już ręcznie pobierać kolejnych odcinków seriali, gdyż te ściągnął się automatycznie. Co więcej, gdy skończy już oglądać dany epizod, zostanie on automatycznie skasowany, a równocześnie pobierze się kolejny.

To świetny pomysł dla wszystkich, którzy nie posiadają w swych urządzeniach dużej pojemności pamięci i muszą kasować obejrzane epizody, robiąc miejsce dla kolejnych. Funkcja inteligentnego pobierania, sama się tym zajmie, pozwalając maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Warto też dodać, że nowa opcja pobierze treści tylko w przypadku połączenia WiFi i nie będzie działać w przypadku połączenia komórkowego. Nie musimy się więc martwić wyczerpaniem pakietu internetowego. Oczywiście nowa funkcja jest całkowicie opcjonalna i jeśli wolimy sami zarządzać pobieraniem kolejnych odcinków serialu, można ją wyłączyć.

Na razie funkcja została udostępniona na platformie Android, a nieco później trafi również na urządzenia z Androidem.

Netflix

Źródło: Slashgear.com

You may also like...