YouTube zadba o naszą prywatność. Pomoże w tym tryb Incognito

Użytkownicy Androida nie muszą już się martwić historią przeglądania na YouTube. Teraz mogą oglądać dostępne treści bez zostawiania śladu, dzięki trybowi Incognito.

Każdy z nas korzystają z sieci, zostawia ślady, z których można bardzo wiele się dowiedzieć. Dotyczy to również portalu YouTube, z którego wiele osób chętnie korzysta. W historii zapisywane są informacje o oglądanych tam treściach i osoba, która się do niej dostanie, może łatwo poznać nasze zainteresowania.

Na szczęście w przypadku oficjalnej aplikacji portalu dostępnej na Androida, właśnie przestało to być problemem. Wzbogacono ją bowiem o tryb Ingcognito, chroniący naszą prywatność. Po jego aktywowaniu, oglądanie filmów na tej stronie nie zostawia żadnego śladu w historii przeglądania. Gdy opuścimy aplikacje, historia oglądanych i wyszukiwanych materiałów jest bowiem automatycznie czyszczona.

Opcję można włączyć w ustawieniach konta. A po jej aktywacji, na dole ekranu pojawi się komunikat przypominający nam, że oglądamy serwis w trybie prywatności. Trzeba jednak pamiętać, że aktywacja ograniczy nieco korzystanie z funkcji dostępnych w aplikacji. W trybie Incognito nie mamy bowiem dostępu do subskrypcji, a także wiadomości, powiadomień i biblioteki.

YouTube

Źródło: Slashgear.com

You may also like...