Nokia 9 może mieć czytnik biometryczny w wyświetlaczu

Nokia 9 może być pierwszym smartfonem HMD Global z czytnikiem wkomponowanym w wyświetlacz. Takie informacje pojawiły się w chińskich źródłach.

Vivo X20 Plus UD jest pierwszym i na razie jedynym na świecie smartfonem posiadającym czytnik biometryczny wbudowany w ekran. Długo jednak taki nie pozostanie, gdyż chodzą słuchy o kolejnych producentach planujących zastosować tę technologię w swym sprzęcie.

Chińskie źródła twierdzą, że takie rozwiązanie może pojawić się także w nadchodzącym modelu Nokia 9, który dostanie Snapdragona 845. Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, wówczas projektanci HMD Global zyskają więcej opcji w kwestii wyglądu zewnętrznego telefonu. Brak czytnika pod ekranem, pozwoli bowiem nie tylko powiększyć wyświetlacz, ale też zredukować otaczające go ramki, co poprawi wygląd telefonu.

Oczywiście powyższe informacje są tylko plotkami i nie ma pewności, czy HMD Global faktycznie zdecyduje się na wykorzystanie takiej technologii. Tym bardziej że, nawet Samsung uznaje ją na razie za zbyt słabo dopracowaną, by zastosować ją na szerszą skalę. Na jakieś konkrety musimy więc poczekać aż fińska firma zdecyduje się oficjalnie zaprezentować światu swego najnowszego flagowca. Nie wiemy na razie kiedy może to nastąpić.

Nokia 9

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...