Nvidia Shield 2 już w przyszłym roku

Nowa konsolka przenośna koncernu Nvidia jeszcze na dobre nie zdążyła się zadomowić na rynku, a już jej producent zastanawia się nad następcą. Co więcej, chce go wprowadzić do sklepów już w przyszłym roku.

Jen-Hsun Huang, prezes koncernu Nvidia, w rozmowie z mediami zasugerował, że w 2014 roku może zadebiutować następca obecnej konsolki, czyli Shield 2. Powiedział w niej również, że plany firmy obejmują wypuszczanie na rynek co roku zupełnie nowego modelu, który miałby na pokładzie najnowszą wersję procesora Tegra. Mówi się, że Shield 2 może zostać wyposażony w układ Tegra 5 o nazwie roboczej Project Logan.

Co roku nowy Shield, to nienajlepszy pomysł. O ile taka strategia ma szansę się sprawdzić w przypadku kosztującej 100 dolarów Ouya, o tyle w przypadku trzykrotnie droższego Shielda, będzie gwoździem do trumny. Wydając 300 dolarów na sprzęt, liczymy na to, że posłuży nam co najmniej przez kilka lat. Tymczasem wypuszczanie na rynek co rok nowego modelu w tej samej cenie, który będzie mocniejszy od poprzednika sprawi, że nowe gry, na starszych modelach nie będą działać tak samo dobrze.

To rzecz jasna wywoła frustrację u konsumentów, którzy konsolkę będą omijać szerokim łukiem. A być może nawet od razu o niej zapomną, bo za 200 dolarów można mieć znacznie lepszą PS Vitę, a za 170 dolarów kupimy 3DS.

Źródło: Talkandroid.com

You may also like...