Inteligentne okulary Bose AR wzbogacą nasz świat dźwiękiem

Bose zaprezentowało prototyp nowych okularów AR. W przeciwieństwie do innych modeli, Bose AR nie skupia się na dostarczaniu wizualnych elementów, lecz na wzbogaceniu doznań przy pomocy dźwięków.

Na rynku jest już dostępnych parę modeli inteligentnych okularów, wyposażonych w wyświetlacze z technologią rzeczywistości rozszerzonej. Wkrótce taki sprzęt będzie też miała w ofercie firma Bose, znany producent sprzętu audio.

Jej produkt nazywa się Bose AR i zewnątrz wygląda niczym typowe okulary. Zastosowanie takiej stylistyki było możliwe dlatego, ponieważ sprzęt nie posiada wyświetlaczy jak w przypadku innych okularów. Ten model nie korzysta bowiem ze wskazówek wizualnych, lecz dźwiękowych.

Zaprezentowany przez firmę prototyp, posiada moduł Bluetooth oraz mikrofon, dzięki czemu użytkownik może korzystać z pomocy cyfrowych asystentów, takich jak Siri czy Google Assisant. Można je wykorzystać m.in., do wykonywania połączeń telefonicznych, a dzięki wbudowanym sensorom oraz GPS’ie smartfona, okulary potrafią śledzić pozycję głowy użytkownika.

Do czego w takim razie przydać może się taki sprzęt? Przede wszystkim podczas turystycznych wycieczek. Użytkownik będąc w jakimś ciekawym miejscu, dostanie historyczne informacje z nim związane. Gdy np. zbliży się do jakiegoś pomnika, wówczas usłyszy dokładne informacje na temat osoby, która się na nim znajduje.

Trudno na razie powiedzieć na ile taki gadżet będzie interesujący dla konsumentów. Bose chce jednak już tego lata udostępnić próbki Bose AR dla twórców aplikacji. Wówczas poznamy więcej pomysłów na wykorzystanie okularów.

Bose AR

Źródło: Bose.com

You may also like...