iOS 13 zainstalowany na ponad połowie iPhone’ów

Apple pochwaliło się popularnością najnowszej wersji swego systemu mobilnego. iOS 13 zainstalowano już na ponad 50 procentach wszystkich modeli iPhone’ów.

Kilka tygodni temu Apple udostępniło swym użytkownikom najnowszą wersję systemu iOS 13. Nowa aktualizacja jak zwykle przynosi ze sobą kilka nowości, ale równocześnie jest chyba najbardziej problematyczną wersją.

Użytkownicy mają z nią bowiem masę problemów już od samego początku. Począwszy od problemów z baterią, aż po obchodzenie zabezpieczeń telefonu. Firma ciągle wypuszcza więc aktualizacje naprawiające wszystkie problemy, a tym tygodniu pojawiła się już trzecia duża poprawka.

Mimo problemów nowy system jest dość chętnie instalowany przez użytkowników. Według najnowszego raportu Apple, w ciągu 26 dni od premiery znalazł się na 50 procentach wszystkich smartfonów. Gwoli ścisłości dodam, że zainstalowano go na 55% wszystkich modeli wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich czterech lat. Jeśli jednak policzymy wszystkie smartfony wyprodukowane przez amerykańską firmę, daje nam to 50 procent.

Tempo adopcji nowego systemu, zapewne z powodu masy błędów, jest odrobinę wolniejsze od poprzedniej wersji. iOS 12 na uzyskanie tego samego wyniku potrzebował bowiem 23 dni.

Apple pod tym względem i tak bije jednak na głowę konkurencyjnego Androida. Na przykład majowy raport Google podawał, że Android 9.0 Pie zainstalowany był na 10,4% urządzeń. Natomiast starsza wersja systemu Android 8.0 Oreo znajdował się w tym czasie na 27 procentach smartfonów. Oczywiście musimy pamiętać, że fragmentacja rynku urządzeń z Androidem jest znacznie większa. Dlatego wyniki będą zawsze gorsze od sprzętu Apple.

iOS 13

Źródło

You may also like...