Samsung Galaxy S10 będzie obsługiwał najnowszy standard WiFi 6

Według ostatnich przecieków, Samsung Galaxy S10 będzie obsługiwał WiFi 6. To najnowszy standard bezprzewodowej łączności, zapewniający większą prędkość i zasięg.

Coraz trudniej jest zliczyć wszystkie nowości, które Samsung planuje zaimplementować w swym najnowszym flagowcu Galaxy S10. Wiemy na pewno, że smartfon dostanie m.in., czytnik odcisków zintegrowany z wyświetlaczem. Będzie też mógł ładować bezprzewodowo inne urządzenia oraz nowy sposób uruchamiania kamery do selfie. Producent planuje też wyposażyć go we wbudowany portfel kryptowaluty.

Kolejną nowością, którą znajdziemy na pokładzie nadchodzącego smartfona, będzie obsługa WiFi 6. Jest to najnowsza generacja standardu bezprzewodowej łączności, która nazywa się 802.11ax. Jej największe zalety to wyższa prędkość transmisji danych, większy zasięg oraz mniejszy wpływ obciążenia na działanie sieci.

Największym atutem 802.11ax jest teoretycznie przesył plików z prędkością do 10 Gbps, z wykorzystaniem obu pasm 2,4 GHz oraz 5 GHz. Routery współpracujące z nową technologią, będą też mogły transmitować sygnał do ośmiu urządzeń równocześnie. To z pewnością przyda się właścicielom większych domów oraz małych biur, które będą mieć podłączone do sieci więcej urządzeń.

WiFi 6

Źródło: Slashgear.com

You may also like...