Aplikacja na iPhone’a pomoże nam kupić oprawki okularów

Firma Warby Parker zaprezentowała aplikację, która ułatwi kupowanie okularów. Dzięki technologii ARKit można przymierzać dowolne oprawki bez ruszania się z domu.

Kupno okularów nie jest procesem łatwym i szybkim. Wymaga bowiem przymierzenia wielu oprawek, by wybrać z nich te, które nam się podobają. A to oznacza konieczność spędzenia dłuższego czasu w salonie. Dzięki nowoczesnej technologii oraz smartfonom, możemy jednak znacznie ułatwić sobie życie.

Firma Warby Parker opracowała na iPhone’a aplikację wykorzystującą opracowana przez inżynierów Apple technologię ARKit. Jest to narzędzie umożliwiające wirtualne przymierzanie oprawek okularów bez potrzeby odwiedzania salonu. Wystarczy tylko skierować przednią kamerę smartfona na twarz, a następnie przy pomocy rzeczywistości rozszerzonej przymierzać różne typu oprawek. Aplikacja rekomenduje nam różne typy oprawek, ale oczywiście nie musimy się do ograniczać tylko do tych proponowanych. Możemy wybierać takie, jakie nam odpowiadają, gdyż propozycji jest sporo.

Aplikacja wymaga oczywiście odpowiedniego sprzętu, gdyż musi to być iPhone z kamerą TrueDepth. A to oznacza, że narzędzie ograniczone jest tylko do najnowszych i najdroższych modeli smartfonów Apple, takich jak iPhone X, XR, XS oraz XS Max.

Warby Parker

Źródło: YouTube.com

You may also like...