Galaxy S10 dostanie nowy sposób uruchomienia kamery do selfie

Samsung Galaxy S10 otrzyma zupełnie nową funkcję uruchomienia kamery do selfie. Jej aktywacja odbędzie się za pomocą gestu wykonanego w jej pobliżu.

Galaxy S10 będzie smartfonem wyposażonym nie tylko w wiele nowych podzespołów, ale też nowych funkcji. Według znanego źródła przecieków Ice Universe, jedna z nich pozwoli nam błyskawicznie uruchomić przednią kamerę, aby wykonać selfie. Wystarczy w tym celu wykonać gest, w odpowiedni sposób przesuwając palcem po ekranie.

Producent zapożyczy nową funkcję z modelu Galaxy A8s, który jest jednym z pierwszych smartfonów Samsunga, wyposażonych w dziurę w ekranie. Jak widać na poniższym wideo, wystarczy tylko zbliżyć palec do przedniej kamery i przesunąć po wyświetlaczu, co automatycznie uruchomi jej aplikację. Podobne rozwiązanie dostanie też nowy flagowiec, choć oczywiście gest będzie nieco inny, ze względu na lokalizację samej kamery. Nowy sposób uruchomienia kamery może być bardzo wygodny i przydatny w niektórych okolicznościach. Szczególnie wówczas, gdy chcemy sobie zrobić selfie z jakąś znaną osobą. Dzięki temu odpalenie przedniej kamery zajmie zdecydowanie mniej czasu/

To nie wszystkie funkcje, które producent zamierza wprowadzić do aplikacji kamery, by ułatwić jej obsługę. W planach jest także możliwość otwarcia jej gestem z dowolnej aplikacji, a także zrobienie screenshota podwójnym puknięciem w ekran. Przypomnę, że pełnię możliwości nowego sprzętu poznamy już 20 lutego, gdy smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Galaxy S10

Źródło: Twitter.com

You may also like...