Samsung Galaxy S10 będzie miał portfel kryptowaluty obsługujący Ethereum i Bitcoiny

Ben Geskin twierdzi, że nadchodzący Samsung Galaxy S10 zaoferuje użytkownikom portfel kryptowaluty. Sugeruje to zdjęcie przedstawiając funkcję Samsung Blockchain KeyStore.

Producenci smartfonów dotychczas nieszczególnie interesowali się cyfrowym pieniądzem. Bardzo niewiele modeli obecnych na rynku posiada wbudowany portfel kryptowaluty, a jednym z nich jest m.in. HTC Exodus 1. Wkrótce jednak funkcję przechowywania Bitcoinów, Monero oraz innych rodzajów wirtualnego pieniądza może otrzymać również Samsung Galaxy S10.

Tak sugeruje Ben Geskin, znane źródło przecieków. Na swym Twitterze opublikował bowiem zdjęcie nowego smartfona, prezentujące nową funkcję o nazwie Samsung Blockchain KeyStore. Ben twierdzi, że na chwilę obecną wbudowany w telefon portfel wspiera jedynie Ethereum oraz Bitcoiny. Jeśli więc posiadacie np., Monero, to z nowej funkcji nie skorzystacie.

Oczywiście nie można wykluczyć, że to tylko początek po premierze telefonu, wbudowany portfel kryptowaluty będzie obsługiwał również inne rodzaje tych środków płatniczych. Z informacji wynika również, że będzie wykorzystywał technologię biometryczną, zapewniającą odpowiedni poziom zabezpieczeń zgromadzonych środków.

Jeśli istotnie Galaxy S10 umożliwi przechowywanie Bitcoinów, to może znacznie zwiększyć zainteresowanie tym rodzajem kryptowaluty. A tym samym wzrośnie jej kurs, który w ostatnim czasie nie jest najwyższy. Dokładniejsze szczegóły tej funkcjonalności nadchodzącego flagowca, poznamy już 20 lutego. W tym dniu Samsung zaprezentuje bowiem światu swój najnowszy produkt.

portfel kryptowaluty

Źródło: Twitter.com

You may also like...