Nowy iPod Touch może konkurować z przenośnymi konsolami do gier

Apple przebiegły plan dotyczący siódmej generacji odtwarzacza iPod Touch. Nowy produkt prawdopodobnie będzie oferowany jako konsola do gier, adresowana do fanów elektronicznej rozrywki.

Kilka dni temu w internecie mogliśmy przeczytać informację, sugerującą iż Apple pracuje nad siódmą generacją odtwarzacza iPod Touch. Wieści te były niewątpliwie dość dużym zaskoczeniem dla fanów amerykańskiej marki. Mogliśmy bowiem uważać, że amerykański koncern zrezygnuje już z dalszej produkcji tego typu sprzętu. W końcu wszystkie oferowane przez niego funkcje multimedialne dostępne są w iPhone’ach. W dzisiejszych czasach taki gadżet raczej nie ma większego sensu.

Okazuje się jednak, że firma z Cupertino ma plan, który pozwoli jej wzbudzić zainteresowanie klientów nowym produktem. Media donoszą bowiem, że firma złożyła wniosek dotyczący nowego znaku handlowego związanego z konsolą do gier. Mogłoby to oznaczać, że nowy iPod Touch będzie promowany jako konsola przenośna, rywal dla takich urządzeń jak PSP i innych.

To oczywiście jeszcze nic pewnego, ale multimedialny odtwarzacz bez łączności komórkowej miałby raczej znikomą przydatność. Tymczasem jako urządzenie służące do grania mógłby się całkiem nieźle sprawdzić. Apple ma bowiem w swym sklepie niezliczoną liczbę gier, również tytułów z najwyższej półki produkowanych przez znane studia. Wystarczyłoby tylko włożyć pojemną baterię zapewniającą długi czas pracy oraz zainstalować sporo pamięci. I już moglibyśmy się bawić, bez względu na do gdzie się aktualnie znajdujemy. Dużo zależy jednak od ceny, gdyż ponad półtora tysiąca za konsolę do gier, byłoby kwotą mało atrakcyjną. A tyle kosztuje obecna generacja sprzętu.

Być może wkrótce uda nam się poznać więcej szczegółów dotyczących nowego produktu amerykańskiego koncernu. Możliwe, że pojawi się on na MWC 2019.

Źródło: Macrumors.com

You may also like...