Android Q wykryje wypadek samochodowy

XDA Developers wpadło na trop kolejnej funkcji, którą może otrzymać system Android Q. Wykryje bowiem, że miał miejsce wypadek samochodowy i zapewne samodzielnie zawiadomi pomoc.

Premiera systemu Android Q zbliża się coraz większymi krokami, a my wciąż poznajemy kolejne jego funkcje. Jedna z najnowszych jest szczególnie interesująca i może być przydatna osobom często podróżującym samochodami.

Specjaliści z XDA Developers w najnowszej becie nadchodzącego systemu odkryli bowiem nową aplikację o nazwie Safety Hub. Znajdują się w niej odniesienia do wypadku samochodowego. Informacje sugerują, że funkcja będzie dostępna wyłącznie dla smartfonów z rodziny Pixel. A więc przynajmniej na razie nie będą mogli z niej korzystać posiadacze urządzeń innych producentów.

Dokładne przeznaczenie odkrytej funkcji pozostaje chwilowo nieznane. Możemy się jednak domyślać, że smartfon dzięki swym sensorom wykryje, że miał miejsce wypadek samochodowy. Wówczas zapewne automatycznie wykona połączenie na numer alarmowy, wysyłając lokalizację właściciela telefonu.

Możemy więc otrzymać funkcję zbliżoną do tej, którą oferuje Apple Watch. Najnowszy model smartwatcha Apple potrafi bowiem wykryć upadek użytkownika. A w przypadku braku reakcji z jego strony, automatycznie wzywa pomoc. Oczywiście podobne funkcje oferują już nowe samochody, wyposażone np., w system OnStar. Teraz jednak wystarczy do tego zwykły smartfon. A nowa funkcja może się bardzo przydać, gdy po mocnej kolizji stracimy przytomność i nie będziemy w stanie samodzielnie wezwać pomocy.

Android Q

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...