Google wypłaci po 500 dolarów użytkownikom wadliwych smartfonów

Prawnicy Google doprowadzili do ugody w pozwie zbiorowym dotyczącym wadliwych smartfonów Pixel. Ich użytkownicy dostaną od firmy po 500 dolarów rekompensaty.

Nie od dziś wiadomo, że oferowane przez Google smartfony z rodziny Pixel, są sprzętem mocno awaryjnym. Ilość usterek trapiących te modele jest bowiem znacznie powyżej przeciętnej, a dotyczą praktycznie każdego aspektu funkcjonowania sprzętu.

Przykładem jest chociażby bug wyłączający kamerę, który uniemożliwiał robienie zdjęć. Były też problemy z migotaniem ekranu, przegrzewaniem się podczas ładowania oraz trzeszczącymi głośnikami.

Część posiadaczy sprzętu amerykańskiej firmy, nie mogła już znieść jego nieustannych awarii. Czarę goryczy przelały uszkodzone mikrofony, o czym producent doskonale wiedział, a mimo to nadal sprzedawał wadliwe smartfony. W marcu 2017 roku koncern oficjalnie przyznał, że w mniej niż 1 procencie urządzeń było obecne niewielkie pęknięcie złącza mikrofonu. Zapewnił również, że podjęto dodatkowe kroki celem wzmocnienia połączenia. To jednak klientom koncernu nie wystarczyło, więc wytoczyli mu zbiorowy proces, domagając się od niego odszkodowania.

Prawnikom Google udało się właśnie doprowadzić do ugody w tym sporze, a będzie ona kosztowała firmę łącznie 7,25 mln dolarów. Niestety dla użytkowników, ugoda obejmuje tylko modele Pixel oraz Pixel XL wyprodukowane przez 4 stycznia 2017 roku.

Posiadacze wadliwego sprzętu, mogą jednak liczyć na niemałe pieniądze. Jeśli mają jeden egzemplarz smartfona, dostaną 350 dolarów rekompensaty. Znacznie więcej otrzymają osoby, które zwróciły wadliwy sprzęt, a w zamian dostały urządzenie, które także było uszkodzone. Taki klientów dostanie aż 500 dolarów.

Pixel

Źródło: Theverge.com

You may also like...