Trzeszczące głośniki irytują użytkowników Pixel 3 XL

Użytkownicy smartfona Google Pixel 3 XL narzekają na kolejne problemy ze sprzętem. Tym razem dotyczą trzeszczących głośników nawet na niskim poziomie głośności.

Smartfony Google zawsze sprawiały użytkownikom masę problemów, czego przykładem są chociażby wypalające się ekrany w zeszłorocznym modelu. Niestety nowa generacja urządzenia wprowadzona niedawno do sprzedaży, także nie jest od nich całkowicie wolna.

Wczoraj informowałem o kłopotach z właściwym zarządzaniem pamięcią RAM, które skutkują zamykaniem aplikacji działających w tle. Teraz pojawiły się informacje o kolejnych wadach tego sprzętu. W mediach społecznościowych właściciele modelu Pixel 3 XL narzekają na trzeszczenie w głośnikach oraz zniekształcenia emitowanego przez nie dźwięku.

Co gorsza, trzeszczenie pojawia się już przy stosunkowo niskim poziomie głośności. Zniekształcenia można usłyszeć podczas słuchania piosenek, oglądania filmów, a ponadto są również w dźwięku powiadomień. Przyczyna tego problemu nie jest oczywiście znana, choć niektórzy twierdzą, że w ich przypadku smartfon samodzielnie się naprawił. Inni z kolei uważają, że jest to spowodowane wadą sprzętową i domagają się od producenta wymiany telefonu na nowy. Co ciekawe mniejszy model wydaje się być wolny od tej wady.

Należy jednak nadmienić, że problem nie dla smartfonów Google nowy. Ubiegłoroczny Pixel 2 XL również cierpiał na podobną przypadłość, zaś egzemplarze w których problem wystąpi, producent wymienił. Jeśli pojawił się znowu, może to oznaczać, że nie da się go rozwiązać aktualizacją oprogramowania i również trzeba będzie wymienić telefon.

Pixel 3 XL

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...