eBay ułatwia pozbycie się starego smartfona

Portal aukcyjny eBay wychodzi z nową ofertą skierowaną do osób pragnących pozbyć się telefonu. Program Instant Selling, zapewnia natychmiastowe pieniądze za posiadany sprzęt.

Wiele osób kupujących nowy smartfon, często ma dylemat co zrobić z dotychczas posiadanym urządzeniem. Często po prostu oddajemy go komuś z rodziny, ale wiele osób wybiera jego sprzedaż by odzyskać choć część gotówki. Druga droga jest znacznie trudniejsza, gdyż bardzo często znalezienie kupca trwa dość długo.

Ciekawą propozycją mogą być programy odkupywania smartfonów oferowane przez operatorów, ale one też mają swe wady. Dostaniemy bowiem znacznie mniejsze pieniądze, w porównaniu do tego co moglibyśmy otrzymać na aukcji. eBay postanowiło więc zaoferować swym użytkownikom program o nazwie Instant Selling, który łączy cechy dwóch wymienionych metod. Oferuje więc pieniądze natychmiast, a ponadto jest ich więcej niż otrzymalibyśmy od operatora.

Nowy program obiecuje za stary telefon kwoty o 40 procent wyższe niż proponują operatorzy tacy jak Gazelle, EcoATM czy też AT&T. Oczywiście nie jest to gotówka, lecz kupon, który możemy następnie wykorzystać do zakupu nowego urządzenia. Gdy wystawimy nasz telefon i zaakceptujemy warunki, kupon otrzymujemy w zasadzie natychmiast, co dla wielu osób będzie dużym plusem.

A jak kształtują się ceny smartfonów? Na przykład za iPhone’a 8 256 GB dostaniemy 515 dolarów, a więc więcej niż u wymienionych operatorów. Naturalnie jest to nadal mniej niż połowa tego co dostaniemy na aukcji, ale jeśli komuś zależy na czasie i nie chce tygodniami czekać na kupca, to być może propozycja wyda mu się interesująca. Więcej szczegółów dotyczących oferty znajdziecie na tej stronie.

eBay

Źródło: Ebay.com

You may also like...