Vivo V17 Pro kryje w sobie kilka niespodzianek

Vivo przenosi technologię chowanych kamer na zupełnie nowy poziom. Najnowszy Vivo V17 Pro posiada bowiem aż dwie kamery wysuwające się z obudowy, gdy zapragniemy zrobić selfie lub przeprowadzić wideorozmowę.

Chińscy producenci sprzętu mobilnego są znacznie odważniejsi w kwestii stosowania nowych rozwiązań technologicznych. Dlatego ich sprzęt prezentuje się zdecydowanie bardziej nowocześnie, oferując przy tym funkcjonalność którą ciężko znaleźć u rywali.

Vivo V17 Pro

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wyposażenia chińskich smartfonów są niewątpliwie wysuwane kamery do selfie. Dotychczas były to tylko pojedyncze kamery, lecz firma Vivo postanowiła podwoić ich liczbę. Jej najnowszy model Vivo V17 Pro posiada podwójną kamerę wysuwaną z obudowy.

Vivo V17 Pro ma nowy pomysł na wysuwane kamery

Gdy przyjdzie nam ochota zrobić sobie zdjęcie na tle jakiegoś fajnego widoczku, z obudowy wyjeżdża moduł składający się z dwóch aparatów. Główny ma 32 MP, natomiast drugi 8 MP i szerokokątny obiektyw. W wysuwanym module, w którym dodatkowo znajduje się słuchawka, nie starczyło jednak miejsca na lampę błyskową. Producent rozwiązał to więc w nieco inny sposób, wykorzystując ekran do doświetlania zdjęcia. Mamy więc do dyspozycji nie tylko tryb Selfie Softlight, ale też Night Selfie, który działa podobnie jak tryb HDR w innych urządzeniach.

Vivo V17 Pro

Na tylnym panelu znalazł się natomiast poczwórny aparat, składający się z 48 MP sensora głównego. Towarzyszy mu 13 MP soczewka z 2-krotnym zoomem, oraz 8 MP aparat z szerokokątną soczewką, która przydaje się też do zdjęć makro. Dopełnieniem konfiguracji jest 2 MP sensor głębi obrazu. Aparat wyposażono oczywiście w szereg przydatnych funkcji ułatwiających zdjęcia, takich jak AI Makeup poprawiających niedostatki urody. Nagrywa on również wideo w 4K/30 fps.

Vivo V17 Pro

Vivo V17 Pro posiada także 6,44″ ekran OLED o proporcjach 20:9 oraz rozdzielczości Full HD. Oprócz wyświetlania obrazu służy także do odblokowania telefonu, gdyż producent wbudował w niego czytnik linii papilarnych.

Pod maską smartfona pracuje natomiast Snapdragon 675, połączony z 8 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja zapewnia nie tylko płynne działanie wszystkich aplikacji, ale też sprawną wielozadaniowość. Nie brakuje też miejsca na zainstalowane aplikacje oraz wykonane zdjęcia i filmy. Telefon posiada 128 GB pamięci flash, którą za pomocą karty microSD rozszerzymy o 256 GB. Plusem sprzętu jest także spora bateria o pojemności 4100 mAh.

Vivo V17 Pro

Vivo V17 Pro najpierw pojawi się w Indiach, gdzie w przeliczeniu będzie kosztował około 1650 zł.

Vivo V17 Pro

Źródło

You may also like...