Galaxy M30s najnowszym budżetowcem Samsunga z ekranem Super AMOLED

Samsung przygotowuje się do premiery najnowszego smartfona z niskiej półki. Model Galaxy M30s posiada ekran Super AMOLED i baterię o pojemności 6000 mAh.

Jak nietrudno zauważyć, Samsung w ostatnim czasie coraz więcej uwagi przywiązuje smartfonom ze średniej i niskiej półki. Urządzenia te przynoszą koncernowi największe zyski, jednak konkurencja na tym polu jest naprawdę mocna. Producent wyposaża więc sprzęt w coraz lepsze podzespoły, by w ten sposób podnieść jego atrakcyjność w oczach klientów.

Galaxy M30s zaskakuje pojemnością baterii

Zmiany wprowadzane w najniższym segmencie najlepiej widać na przykładzie rodziny Galaxy M. Firma właśnie zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu Galaxy M30s. Jest to pierwszy telefon z tej półki cenowej ,wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED. Ekran Infinity-U o proporcjach 20:9 i przekątnej 6,4″ ma rozdzielczość 1080 x 2340 pikseli, a znajduje się w nim notch w kształcie litery U. Producent umieścił tam 16 MP kamerę przednią przeznaczoną do selfie oraz wideorozmów, która wspiera HDR i nagrywa wideo w Full HD.

Na tylnym panelu zainstalowano natomiast potrójny aparat o całkiem niezłych parametrach. Składa się na niego główny sensor o rozdzielczości 48 MP z przysłoną f/2.0, co w budżetowcu jest rzadko stosowanym wyposażeniem. Dwie kolejne matryce mają natomiast 8 MP (f/2.2) oraz 5 MP (f/2.2). Aparat wykonuje zdjęcia panoramiczne, obsługuje HDR oraz nagrywa wideo w 4K/30 fps.

Pod maską pracuje ośmiordzeniowy Exynos 9611 wspierany przez 4 GB RAM oraz 64/128 GB użytkowej. Można ją oczywiście rozszerzyć za pomocą dedykowanego slotu microSD o dodatkowe 1 TB.

Najbardziej imponującym elementem wyposażenia Galaxy M30s jest jednak jego bateria. Producent poszedł tu na całość i zainstalował akumulator o pojemności aż 6000 mAh. Według jego deklaracji, jedno ładowanie wystarczy na 49 godzin rozmów, 29 godzin oglądania filmów lub 131 godzin słuchania muzyki. Zakładając więc, że będziemy niezbyt intensywnie korzystać ze sprzętu, to będziemy go ładować najwyżej raz na tydzień.

Smartfon pojawi się w Indiach już 29 września i oferowany będzie w trzech wersjach kolorystycznych, a przeliczeniu kosztuje około 770 zł.

Galaxy M30s

Źródło

You may also like...