TCL prezentuje nowe telewizory 6-serii. Ich ceny zaczynają się od 599 dolarów

Chińska firma TCL wprowadza do sprzedaży kolejne modele odbiorników 6-serii. Telewizory 4K wyposażone w technologię Quantum Dot, są oferowane w cenie od 599 dolarów.

Sony, LG czy Samsung z pewnością coraz bardziej czują na plecach gorący oddech chińskich producentów, którzy zaczynają powoli przejmować rynek sprzętu RTV. Azjatyckie koncerny oferują telewizory 4K wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne i kosztujące znacznie mniej niż produkty znanych firm.

Wczoraj swój najnowszy telewizor zaprezentował Huawei, który wyposażono w sztuczną inteligencję oraz nowoczesne rozwiązania. Dziś natomiast najnowsze modele z 6 Serii, wprowadza na rynek firma TCL.

Telewizory 4K z technologią Quantum Dot

Nowe odbiorniki w rozmiarach 55″ i 65″ posiadają ekrany 4K i technologię Quantum Dot, znaną m.in., z telewizorów Samsunga oraz Vizio. Rozwiązanie to podnosi nasycenie kolorów, zwiększając naturalność wyświetlanego obrazu. W modelu 55-calowym znajdziemy znacznie więcej stref przyciemniania LED niż poprzednio. Dzięki temu uzyskano znacznie lepszą kontrolę nad jasnością obrazu oraz znacznie głębszą czerń.

Dodatkowym atutem jest także obsługa aplikacji iPQ Engine Mobile dostępnej na Androida oraz iOS, która pozwala lepiej skalibrować wyświetlane kolory. Dzięki temu użytkownik może samodzielnie skonfigurować odbiornik, bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi.

Nowe telewizory 4K posiadają również tryb Auto Game Mode, który z pewnością ucieszy fanów elektronicznej rozrywki. Automatycznie wykrywają podłączenie konsoli lub peceta i wówczas zmieniają ustawienia w taki sposób, by zminimalizować input lag. Dla graczy to świetna wiadomość, gdyż oznacza wyeliminowanie rwania obrazu i zapewnia płynność jego wyświetlania.

Sprzęt dodatkowo wyposażono w pilota ze sterowaniem głosowym, a także współpracę z cyfrowymi pomocnikami Alexą i Google Assistant.

TCL 55″ jest oferowany w USA w cenie jedynie 599 dolarów. Za 65″ trzeba zapłacić 799 dolarów. Jeszcze w tym roku dołączy do nich model 75″. Firma zaprezentuje również topowe modele z 8 Serii, wyposażone w zupełnie nowe podświetlenie typu mini-LED. Składa się ono z 25 tys. niezależnych diod, co pozwoli jeszcze lepiej kontrolować kontrast oraz nasycenie kolorów. Modele 8 Serii mają kosztować 1999 dolarów za 65″ oraz 2999 dolarów za 75″.

Telewizory 4K

Źródło

You may also like...