Kolejny patent Apple potwierdza pracę nad okularami AR

USPTO opublikowało najnowszy patent należący do Apple. Sugeruje on, że amerykański koncern nadal projektuje okulary AR, prezentujące rzeczywistość rozszerzoną.

Wprowadzone kilka lat temu do sprzedaży Google Glases pokazało, że świat nie jest jeszcze gotowy na okulary AR. Wprawdzie produkt przedstawiał się bardzo ciekawie, to jednak nie stał się hitem sprzedaży i stosunkowo szybko znikł z rynku. Oczywiście Google wycofało tylko wersję konsumencką, gdyż technologia znalazła wiele zastosowań w znacznie poważniejszych zadaniach.

Apple uważa jednak, że tego typu rozwiązania mają przed sobą przyszłość i być może wkrótce podejmie próbę zainteresowania nimi przeciętnych konsumentów. Od pewnego czasu mówi się bowiem, że koncern projektuje okulary AR i wygląda na to, że podchodzi do tego bardzo poważnie. Amerykański USPTO opublikował dziś nowy patent dotyczący tego projektu. Jest stosunkowo świeży, gdyż pochodzi z marca bieżącego roku i opisuje urządzenie o nazwie “zestaw rzeczywistości rozszerzonej”.

okulary AR

Według dołączonych do patentu dokumentów i szkiców, nowa technologia zapewni doświadczenia pozbawione niepożądanych efektów towarzyszących obecnie korzystaniu z systemów AR/VR/MR. Apple chce to zapewnić poprzez dostarczanie obrazu i jakości niespotykanej dotąd w produktach konsumenckich. Będzie to zadanie niewątpliwie bardzo ciężkie do realizacji. Szczególnie że, firma z Cupertino nie ma na tym polu żadnego doświadczenia. Tymczasem rywale oferują już zestawy drugiej lub trzeciej generacji. Oczywiście Apple ma duże fundusze i może zatrudnić inżynierów z dużym doświadczeniem na tym polu, więc nic nie jest przesądzone.

okulary AR

Na razie możemy sobie jedynie gdybać jak będzie to wyglądało, ale pewność uzyskamy dopiero wtedy gdy firma zaprezentuje już nowy sprzęt. Nie wiemy jednak kiedy miałoby to nastąpić i być może premiera jest jeszcze bardzo odległa.

okulary AR

Źródło

You may also like...