PlayStation 5 może być hitem przyszłorocznej gwiazdki

Jeden z analityków Sony twierdzi, że PlayStation 5 pojawi się w sprzedaży już w listopadzie przyszłego roku. Cena nowej konsoli może wynieść 499 dolarów.

Sony niewątpliwie zrobiło świetną robotę z konsolą PlayStation 4, gdyż mocny sprzęt wsparty świetnymi grami, pozwolił firmie zdominować rynek gier wideo. Produkt zadebiutował pod koniec 2013 roku, więc od jego premiery minęło już wystarczająco dużo czasu, byśmy mogli oczekiwać następcy.

Choć na temat daty premiery PlayStation 5 pojawiło się wiele plotek, to wciąż nie wiemy dokładnie kiedy sprzęt trafi do sklepów. Nieco światła na tę kwestię rzucił nam analityk Sony Hideki Yasuda.

Ekspert uważa, że nowa konsola japońskiej firmy pojawi się w sprzedaży już w listopadzie przyszłego roku. Nie musimy też brać kredytu, by stać się jej właścicielem, gdyż gadżet nie powinien być szczególnie drogi. Yasuda opierając się na analizie Ace Research Institute sądzi, że producent ustali cenę sprzętu na 499 dolarów.

Według analityka, debiut nowej konsoli powinien być bardzo udany. Specjalista prognozuje bowiem, że tylko w pierwszym roku może sprzedaż się około sześciu milionów sztuk. Natomiast w kolejnym roku, w ręce graczy trafi 15 milionów egzemplarzy najnowszego sprzętu do grania.

Niedawne przecieki sugerowały nam, że PlayStation 5 będzie bardzo mocną maszynką. Urządzenie dostanie procesor AMD Ryzen, bazujący na nowej architekturze Zen 2, wykorzystującej 7 nm litografię. Otrzyma także nowy układ graficzny również zaprojektowany przez AMD, który będzie obsługiwał ray tracing. Szybkie ładowanie tekstur oraz poziomów zapewni natomiast dysk SSD, zaś o wrażenia słuchowe zadba nowy układ audio generujący dźwięk przestrzenny.

Musimy pamiętać, że powyższe informacje nie są oficjalnie potwierdzone. Miło byłoby jednak w przyszłym roku znaleźć PlayStation 5 pod choinką.

PlayStation 5

Źródło: Winfuture.de

You may also like...