Użytkownicy Pixel 3 mają kolejny problem. Narzekają na migotanie ekranu

Właściciele smartfonów Pixel 3 narzekają na kolejną usterkę techniczną. W niektórych przypadkach pojawia się bowiem migotanie ekranu.

Aż dziw bierze, że znajdują się jeszcze nabywcy na smartfony Google, które trapione są przez nieustające pasmo problemów. Każda generacja sprzętu z rodziny Pixel ma większe lub mniejsze usterki techniczne i mogłoby się wydawać, że trzeci model będzie już wolny od problemów.

Tymczasem lista problemów, z którymi muszą walczyć właściciele modelu Pixel 3, nieustannie się wydłuża. Teraz mogą do niej dopisać migoczące wyświetlacze. Użytkownicy skarżą się m.in., na Reddicie, że ekrany ich smartfonów błyskają. Niektórzy twierdzą, że na części wyświetlacza poziom jasności znacznie wzrasta, natomiast reszta ekranu pozostaje ciemna.

Prawdopodobnie nie jest to wada sprzętowa, lecz programowa. Skargi pojawiły się bowiem dopiero po zainstalowaniu listopadowej poprawki bezpieczeństwa. Jeden z właścicieli sugeruje, że aktualizacja mogła namieszać z funkcjonowaniem sensora oświetlenia, który automatycznie dostosowuje poziom jasności ekranu do warunków otoczenia. Inni uważają jednak, że może to mieć związek z funkcją Ambient Display.

Google póki co nie wydało w tej sprawie oficjalnego oświadczenia. Właściciele twierdza jednak, że telefony z występującą wadą, zostały im wymienione na nowe. A to może jednak sugerować problem sprzętowy.

Dodam, że nie jest to jedyny kłopot z tym sprzętem. Telefony przegrzewają się bowiem w trakcie ładowania, a dodatkowo występują problemy z zarządzaniem pamięcią.

Pixel 3

Źródło: Reddit.com

You may also like...