Pixel 3 przestanie zamykać aplikacje. Google naprawi problem z zarządzaniem pamięcią

Google przygotuje poprawkę, która rozwiąże problemy z zarządzaniem pamięcią w modelach Pixel 3 oraz 3 XL. Smartfon przestanie więc samodzielnie zamykać używane aplikacje.

Smartfony koncernu Google zawsze sprawiały swym użytkownikom większe lub mniejsze problemy. Wyjątku od tej reguły nie stanowi na pewno model Pixel 3, wprowadzony na rynek parę tygodni temu. Na jaw wyszło już kilka wad tego produktu, takich jak problem z kamerą oraz trzeszczącymi głośnikami. Jednakże jednym z najpoważniejszych problemów jest wadliwie działający system zarządzania pamięcią systemową.

Pisałem kilka dni temu o tym, że zarządzanie pamięcią jest zbyt agresywne, co prowadzi do wyłączania aplikacji działających w tle. W dodatku przełączanie się pomiędzy programami powoduje konieczność przeładowania aplikacji, co oczywiście uniemożliwia płynne korzystanie z wielu programów. Wprawdzie telefon ma tylko 4 GB RAM, co jak na flagowiec z 2018 roku jest ilością zbyt małą, ale i tak nie powinno to powodować tak dziwnego zachowania tego sprzętu, które uniemożliwia jego normalne użytkowanie.

Na szczęście Google wreszcie zauważyło problem i obiecało się nim zająć. Przedstawiciel koncernu zapewnił wszystkich użytkowników smartfona, że przygotuje poprawkę, która powinna zostać udostępniona w ciągu kilku najbliższych tygodni. Nie zdradził jednak kiedy dokładnie aktualizacja trafi do telefonów. Niestety nie wyjaśnił też przyczyn pojawienia się tego problemu.

Pixel 3

Źródło: 9to5google.com

You may also like...