Nowy fotel dla gracza Razera bardziej przyjazny naszym portfelom

Iskur X to kolejny fotel dla gracza stworzony przez firmę Razer. W odróżnieniu od swego poprzednika, ten jest znacznie bardziej przystępny cenowo, gdyż trzeba za niego zapłacić 399 dolarów.

Każdy gracz doskonale wie, że długie sesje z ulubionymi tytułami nie byłoby możliwe bez odpowiedniego siedziska. Dobry fotel to podstawa i taki sprzęt powinien być nie tylko funkcjonalny, ale też odpowiednio wyprofilowany, by zapewnić właściwe podparcie naszym plecom.

Iskur X dla graczy z chudszym portfelem

Niestety dobry fotel dla gracza musi swoje kosztować, więc jego zakup to spory wydatek. Producenci na szczęście zaczynają powoli dostrzegać potrzeby także mniej majętnych graczy i oferują taki sprzęt również na ich kieszeń. Razer zaprezentował właśnie najnowszy fotel Iskur X, będący bardziej budżetową wersją modelu Iskur oferowanego za 499 dolarów.

Nowy model o maksymalnym obciążeniu 136 kg jest od niego o 100 dolarów tańszy, więc może zainteresować również klientów z mniejszym budżetem. Oczywiście producent musiał pójść na pewne ustępstwa, by dało się uzyskać taką cenę.

Fotel posiada więc zmienione podłokietniki, które nie są już 4D, lecz tylko 2D. Oznacza to, że ich zakres regulacji jest bardzo ograniczony, co może nieco utrudnić dopasowanie ich do sylwetki użytkownika. To jednak nie jest jego największa wada. Producent pozbawił fotel podparcia odcinka lędźwiowego, które jest niezwykle istotne w takim sprzęcie. Dba bowiem o odpowiednią pozycję pleców, odciążając je podczas siedzenia. Nie ma tu również dodatkowej poduszki podpierającej głowę, co dodatkowo obniża komfort użytkowania.

Ograniczenia wygody i funkcjonalności

Producent zapewnia jednak, że oba elementy można sobie dokupić w razie potrzeby, a kosztują one odpowiednio 50 i 40 dolarów. Wychodzi więc na to, że Iskur X wcale nie jest tak atrakcyjną ofertą jak Iskur. Po dokupieniu dodatkowych elementów oszczędzamy tylko 10 dolarów, tracąc przy tym podłokietniki o większym zakresie regulacji. Przyznam, że nie rozumiem po co wypuszczać nowy sprzęt w podobnej cenie, ale być może taka jest strategia producenta.

Jeśli mimo to jesteście zainteresowani zakupem tego fotela, to zapraszam na stronę Razera.

Iskur X

Źródło

You may also like...