Adopcja nowych smartfonów Apple mniejsza niż w poprzednich latach. Potwierdza to raport Mixpanel

Mixpanel twierdzi, że zainteresowanie nowymi smartfonami Apple jest mniejsze niż w poprzednich latach. Potwierdzają to specjalnie przygotowane wykresy.

Od pewnego czasu mówi się, że tegoroczne smartfony Apple nie wzbudzają już takiego zainteresowania jak poprzednie modele. Producent wprawdzie zaprzecza tym doniesieniom, lecz nie chce pokazać żadnych danych, które by to uwiarygodniły. Tymczasem pojawia się coraz więcej informacji potwierdzających, że faktycznie sprzedaż produktów amerykańskiego koncernu może być niższa.

Wskazuje na to najnowszy raport przygotowany prze firmę Mixpanel, zajmującą się różnego rodzaju analizami. Raport powstał głównie w oparciu o analizę frameworków wbudowanych w aplikacje oraz rodzajów urządzeń, używanych do odwiedzin mobilnych stron. Nie są to więc precyzyjne informacje obrazujące sprzedaż, ale pozwalają zorientować się ile urządzeń znajduje się obecnie w rękach użytkowników.

Na wykresach widać, że sprzedaż nowych modeli jest niższa od poprzednich generacji telefonów. Możemy także zobaczyć na nim, że w przypadku najnowszych smartfonów, najmniejszym zainteresowaniem cieszy się iPhone XR. Pozostałe dwa modele znacznie wyprzedzają go pod względem sprzedaży.

W ciągu pierwszych pięciu tygodni po premierze tego modelu, jego adopcja wynosiła zaledwie 1,5 procent. W analogicznym okresie, poziom adopcji modeli iPhone 8 oraz 8 Plus wyniósł 3,6 procent, co jasno pokazuje, że zainteresowani nowym sprzętem jest znacznie niższe. Choć iPhone XS oraz XS Plus sprzedają się lepiej od tańszego modelu, to wykres pokazuje, że w ich przypadku zainteresowanie jest również niższe od poprzedników. Dla przykładu w okresie dwóch miesięcy po premierze, adopcja iPhone’a X wynosiła 7 procent. Tymczasem nowe modele uzyskały w tym samym okresie czasu jedynie 5 procent.

Oczywiście nie oznacza to, że tegoroczne smartfony Apple są złe. Po prostu klienci marki uznali, że nie oferują aż tylu funkcji, by opłacało się wymieniać posiadane już urządzenia na nowszy model.

Apple

Apple

Źródło: Mixpanel.com

You may also like...