Google zaprezentowało tańsze wersje smartfonów Pixel 3

Jednym z punktów konferencji I/O 2019, była prezentacja nowych smartfonów. Firma zaprezentowała modele Google Pixel 3a i Pixel 3a XL, które do sprzedaży trafią 15 maja.

Google od paru dobrych nie ogranicza się tylko do oferowania oprogramowania dla smartfonów, gdyż ma w swej ofercie również smartfony. Koncern adresuje jednak swe produkty głównie do wymagających użytkowników z grubym portfelem i dla takich klientów są modele Pixel 3 oraz 3 XL. Nie od dziś wiadomo jednak, że największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia ze znacznie niższej półki.

Firma z Mountain View postanowiła więc poszerzyć swą ofertę o taki właśnie sprzęt, którego możliwości poznajemy od paru dobrych tygodni. Dziś jednak poznaliśmy oficjalne specyfikacje oraz ceny modeli Google Pixel 3a i Pixel 3a XL, które amerykańska firma zaprezentowała na własnej konferencji.

Wspólne procesory i kamery

Nowe urządzenia nie są sprzętem topowym, lecz zaliczanym do średniej półki, a więc ich specyfikacja jest słabsza od dotychczas oferowanych telefonów. Sercem obu urządzeń jest Snapdragon 670 połączony z 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. To całkiem wydajny układ, który poradzi sobie z płynnym działaniem wszystkich aplikacji, łącznie z nowymi grami. Dziwi jednak nieco tak mała ilość pamięci RAM, gdyż konkurencja nawet w modelach ze średniej półki instaluje obecnie 6 GB. Tymczasem im więcej pamięci, tym sprawniej działa wielozadaniowość. Niestety pamięci użytkowej nie rozszerzymy, gdyż producent nie przewidział slotu na kartę microSD.

Google Pixel 3a

To nie jedyne wspólne elementy dla tych smartfonów. Producent zastosował w obu modelach identyczne kamery. Tylny aparat jest pojedynczy, co również może być dla wielu zaskoczeniem. W dobie potrójnych aparatów montowanych w sprzęcie ze średniej półki, jedna kamera na pewno będzie się wyróżniać. Zastosowano tu 12,2 MP sensor Sony IMX363 z przysłoną f/1.8 oraz optyczną stabilizacją obrazu, która na pewno korzystnie wpłynie na jakość zdjęć. Do dyspozycji użytkownika oddanych zostanie kilka użytecznych funkcji. Są to m.in., Night Sight, Top Shot, Super Res Zoom oraz HDR. Przednia kamera ma natomiast 8 MP i przysłonę f/2.0.

wyświetlacz Google Pixel 3a chroni szkło Dragon Trail

Smartfony różnią się od siebie rozmiarami wyświetlaczy. W obu są wprawdzie matryce OLED. Ale w mniejszym jest to 5,6″ o rozdzielczości 1080 x 2220 pikseli, zaś w większym 6″ 1080 x 2160 pikseli. W obu przypadkach ekrany chronione są przez szkło Dragon Trail, zamiast popularnego Gorilla Glass.

Google Pixel 3a

Modele mają także różne baterie i tak Pixel 3a posiada 3000 mAh akumulator, natomiast 3a XL dostał baterię 3700 mAh. Oba akumulatory obsługują 18 W system szybkiego ładowania. Przyszłych nabywców powinna też ucieszyć obecność gniazda słuchawkowego oraz stereofonicznych głośników. Pozostała też funkcja Active Edge, a systemem jest oczywiście Android 9.0 Pie.

Na amerykańskim rynku Pixel 3a będzie dostępny w cenie 399 dolarów, zaś Pixel 3a XL kosztować ma 479 dolarów. Smartfony do sprzedaży trafią już 15 maja.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...