Ekrany niektórych iPadów Pro przestają reagować na dotyk

Apple ma kolejny problem ze swym sprzętem. iPad Pro sprawia bowiem kłopoty z ekranem, którego ekran z opóźnieniem reaguje na dotyk użytkownika. Nie wiadomo jednak czy jest to problem sprzętowy, czy programowy.

iPad Pro na pewno może poszczycić się doskonałym ekranem, o rewelacyjnej jakości obrazu i nasyceniu kolorów. Do tej pory użytkownicy najdroższych tabletów Apple nie mieli z nimi jakiegoś poważniejszego problemu, lecz teraz takowy się pojawił.

Wielu z nich zgłasza kłopot właśnie z nieprawidłowo działającym wyświetlaczem. Posiadacze twierdzą, że ekran tabletu reaguje na dotyk z opóźnieniem. Czasem też zupełnie nie ma reakcji, jakby wyświetlacz w ogóle nie zarejestrował dotyku. Problem jest ponoć obecny od wielu miesięcy. Nabrał jednak rozgłosu dopiero po tym jak opisał go na swym Twitterze deweloper Steve Troughton-Smith.

Programista twierdzi, że w jego tablecie znacznie pogorszyła się responsywność na dotyk. Szczególnie podczas używania aplikacji intensywnie korzystających z zasobów systemu. Restart urządzenia powoduje wprawdzie usunięcie problemu, lecz po kilku dniach powraca. Steve twierdzi też, że problem z czasem pogarsza się, co oczywiście powoduje duże problemy z użytkowaniem sprzętu.

Na tę chwilę przyczyny dziwnego zachowania sprzętu nie są znane. Trudno więc powiedzieć, czy to jakieś uszkodzenie sprzętowe, czy też wystarczy aktualizacja oprogramowania. Co ciekawe, deweloper twierdzi że tablet działa normalnie, gdy używa rysika Apple Pencil, natomiast objawia się podczas obsługi palcami.

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że po zgłoszeniu sprawy do serwisów udało im się wymienić urządzenie na nowe. Niestety nic to nie dało, gdyż po kilku miesiącach problem powrócił. Należy jednak nadmienić, że nie wszystkie urządzenia mają tę wadę.

iPad Pro

Źródło

You may also like...