PewDiePie pierwszym youtuberem ze 100 milionami subskrybentów

Rasistowskie afery najwyraźniej nie zaszkodziły PewDiePie. Stał się bowiem pierwszym indywidualnym youtuberem, który zdobył 100 milionów subskrybentów.

Felix Kjellberg znany pod pseudonimem PewDiePie, to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych twórców serwisu YouTube. I choć w przeszłości miał problemy związane z publikacją materiałów o rasistowskim podtekście, to wygląda na to, że w żaden sposób mu nie zaszkodziły.

Młody Szwed stał się właśnie pierwszym indywidualnym youtuberem, który uzyskał na portalu 100 milionów subskrybentów. Realizacja tego osiągnięcia zajęła mu niemal dziewięć lat, gdyż tyle właśnie czasu minęło odkąd opublikował swe pierwsze wideo. Tempo wzrostu jego popularności przyspieszyło jednak stosunkowo niedawno. W sierpniu 2018 roku mógł bowiem pochwalić się 65 mln subskrybentów. W ciągu roku przybyło więc ponad 35 mln nowych fanów.

Wprawdzie 100 mln subskrybentów wcale nie oznacza, że każdy film nagrany przez PewDiePie ma tyle samo widzów. Felix może jednak pochwalić się jedną z największych widowni na tym portalu.

Kariera Szweda nie była jednak ciągłym pasmem sukcesów. W 2017 roku YouTube skasował jego serię Scare PewDiePie, ze względu na antysemickie treści. Usunięto go również z topowego programu reklam Google Preferred. YouTuber postanowił wówczas zmienić swe postępowanie i ocieplić wizerunek, wspierając finansowo fundacje charytatywne. Wspólnie ze swymi fanami przekazał setki tysięcy dolarów. Ostatnio też powrócił do korzeni, czyli do tematyki gier, od której zaczynał swą karierę, skupiając się na materiałach z Minecrafta.

Osiągnięcie 100 mln subskrybentów jako samotny twórca, jest niewątpliwie dużym osiągnięciem. I z pewnością jeszcze bardziej zwiększy dochody osiągane przez Szweda, które dotąd nie były małe. Obecnie wartość PewDiePie szacowana jest na około 50 mln dolarów.

PewDiePie

Źródło

You may also like...