Prawdopodobna specyfikacja budżetowego Galaxy S10. Smartfon dostanie Snapdragona 845 i płaski ekran

Jedno ze źródeł przecieków ujawniło prawdopodobną specyfikację najtańszej wersji modelu Galaxy S10. Sprzęt dostanie płaski wyświetlacz oraz Snapdragona 845.

Parę tygodni temu pisałem, że Samsung zamierza skorzystać z pomysłu Apple i zamiast dwóch wariantów nowego flagowca Galaxy S10, wprowadzi do sprzedaży trzy wersje. Dwa warianty byłyby takie jak dotychczas, a więc otrzymalibyśmy standardową oraz większą wersję tego samego modelu. Trzeci natomiast pełniłby funkcję odpowiednika iPhone’a XR, a więc byłby telefonem budżetowym.

Właśnie poznaliśmy jego częściową specyfikację techniczną, którą na swym Twitterze ujawnił Ben Geskin. Z wpisu wynika, że budżetowy wariant S10 dostanie płaski wyświetlacz infinity-O. Jego sercem nie będzie jednak najnowszy procesor Qualcomma, lecz jego obecna wersją, czyli Snapdragon 845. Nie jest to oczywiście zła wiadomość, gdyż wspomniany układ jest wciąż bardzo wydajny, więc na pewno zapewni komfortową pracę smartfona. Geskin nie wyklucza jednak, że producent może w nim zastosować Snapdragona 8150.

Smartfon na wyposażeniu będzie mieć również 4 lub 6 GB pamięci RAM, podwójną kamerę tylną, a także czytnik odcisków palców zainstalowany na bocznej krawędzi obudowy. Jeśli natomiast chodzi o cenę tak wyposażonego smartfona, to będzie oscylować w granicach 650-750 dolarów.

Pamiętajmy rzecz jasna, że powyższe informacje nie są oficjalne. Ostateczna specyfikacja budżetowego flagowca Samsunga, może więc nieco się różnić. Geskin jest jednak całkiem wiarygodnym źródłem informacji, więc można założyć, że jego doniesienia mają szansę się sprawdzić.

Galaxy S10

Źródło: Twitter.com

You may also like...