OnePlus 5 i 5T doczekały się Androida 10

Producent modeli OnePlus 5 i 5T udostępnił im właśnie aktualizację do systemu Android 10. Do pobrania jest łącznie 1,9 GB danych.

Zazwyczaj producenci smartfonów z Androidem oferują aktualizacje jedynie przez dwa lata od ich rynkowej premiery. Oznacza to więc, że urządzenia dostają tylko dwie aktualizacje systemowe. Niektórzy potrafią jednak nieco lepiej zadbać o swych klientów udostępniając nowy system urządzeniom, którym 2-letni okres wsparcia już upłynął.

Tak właśnie stało się w przypadku modeli OnePlus 5 i 5T, które pojawiły się w sprzedaży w 2007 roku. Teoretycznie już w zeszłym roku zakończył się okres wsparcia, ale producentowi nie przeszkodziło to w udostępnieniu im stabilnej wersji systemu Oxygen OS 10.

Nie jest to aż tak duża niespodzianka, jak można by sądzić. W październiku zeszłego roku producent opublikował mapę drogową aktualizacji, na których znalazły się oba modele. Aktualizacja dostarcza smartfonom wszystkie nowe funkcje Androida, łącznie z opcjami bezpieczeństwa. Oczywiście dostępne są też funkcje przygotowane przez producenta dla tego sprzętu. Wśród nich znajdziemy Game Space, możliwość wyboru kształtu ikon, czy też usprawnienia dla aplikacji aparatu.

Na razie producent nie ogłosił oficjalnie tej aktualizacji, ale niektórzy użytkownicy smartfonów już mogą ją pobierać. Do ściągnięcia jest całkiem sporo danych, gdyż cała paczka waży aż 1,9 GB. Warto więc pobrać ją za pomocą domowego WiFi, aby nie zużywać pakietu internetowego.

OnePlus 5

Źródło

You may also like...