Netflix pozwoli nam zasypiać przy ulubionych serialach

Netflix testuje na Androidzie funkcję czasowego wyłącznika. Do wyboru są cztery ustawienia czasu, dzięki którym będziemy mogli zasypiać przy ulubionych serialach, bez obawy o to, że sprzęt będzie działał przez całą noc.

Dla wielu osób pracujący w tle telewizor bardzo ułatwia zasypianie, szczególnie po ciężkim dniu pracy. Wystarczy tylko wybrać jakiś kanał, zmniejszyć poziom głosu do odpowiedniego poziomu i za chwilę będziemy smacznie spali.

W przypadku takiego zastosowania telewizora problemem może być to, że nadal będzie działał. Nowoczesne odbiorniki posiadają jednak funkcję czasowego wyłącznika, który wyłączy sprzęt po wybranym przez nas czasie.

W ostatnich latach coraz częściej oglądamy jednak filmy i seriale nie tylko na telewizorach. Ale również na tabletach i smartfonach, korzystając z takich platform jak Netflix. Takie urządzenia nie posiadają jednak czasowego wyłącznika, więc gdy zaśniemy podczas seansu, nie wyłączą się samodzielnie. Na szczęście wspomniany Netflix zamierza już wkrótce zaoferować swym subskrybentom taką właśnie opcję.

Platforma w swej aplikacji na Androida prowadzi obecnie globalne testy czasowego wyłącznika. Opcja oferuje do wyboru cztery ustawienia timera: na 15, 30, 45 minut oraz po zakończeniu odtwarzanego odcinka serialu lub filmu. Gdy skończy się film lub upłynie wybrany czas, wówczas urządzenie wyłączy się, co bardzo pomoże w oszczędzaniu baterii.

Aktualnie opcja dostępna jest tylko dla wybranych użytkowników Androida, więc nie przejmujcie się, jeśli na razie nie możecie z niej korzystać. Nie jesteście bowiem sami, gdyż opcja nie jest też dostępna dla posiadaczy sprzętu z iOS oraz użytkowników komputerów i telewizorów.

Gdy testy się zakończą, wówczas dostępność nowej opcji stanie się znacznie szersza.

Netflix

Źródło

You may also like...