Latająca kamera Autel Robotics nagra wideo w 8K

Firma Autel Robotics pokazała w Las Vegas nowego drona EVO 2. Maszyna jest nie tylko składana, ale posiada też wbudowaną kamerę wideo rejestrującą obraz w jakości 8K.

Wprawdzie DJI jest największym na świecie producentem dronów, który zdominował rynek tych urządzeń, to inne firmy również nie próżnują. Podczas targów CES 2020 mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze dzieło firmy Autel Robotics, konkurującej z chińskim gigantem.

Nowy model nazwa się EVO 2 i posiada składaną konstrukcję, dzięki której jest znacznie łatwiejszy w transporcie. Jego niewątpliwym atutem jest przede wszystkim prędkość oraz czas lotu. Maszyna może bowiem rozpędzić się do 70 km/h, natomiast na jednym ładowaniu potrafi przebywać w powietrzu do 40 minut.

Jego przyszły właściciel nie musi też martwić się uszkodzeniem sprzętu. Dron posiada bowiem 12 sensorów komputerowego widzenia, a także dwa sonary, nie mówiąc o światłach lądowania. Te systemy pozwalają mu równocześnie wykrywać do 64 obiektów znajdujących się na jego drodze oraz omijać przeszkody nawet przy silnym wietrze.

Autel Robotics

Na jego pokładzie znajduje się 0,5″ sensor CMOS umożliwiający nagrywanie wideo w maksymalnej rozdzielczości 8K. Nieco mniejsze możliwości w tej materii ma EVO II Pro, który dysponuje 1-calowym sensorem CMOS. Pozwala to zapisywać obraz w rozdzielczości 6K.

Autel Robotics na razie nie ujawniło kiedy EVO 2 pojawi się w sprzedaży oraz ile będzie kosztował. Biorąc jednak pod uwagę możliwości i wyposażenie drona, na pewno nie będzie to sprzęt tani.

Źródło

You may also like...